Yaşam

Alec Baldwin, İsmini Temize Çıkarmak İçin Mahkemeye Gidiyor

2021 yılında Alec Baldwin, Rust filminin setinde kazara manzara direktörü Halyna Hutchins’i vurmuştu. Kazanın akabinde Hutchins hayatını kaybederken, sinemanın de imalcileri ortasında yer alan Baldwin, ihmal suçlamalarına karşılık aile ile mutabakat yoluna gitmişti. 

İsmini temizlemek istediğini belirten Baldwin, Cuma günü kazada rolü olan öbür şahıslara dava açtı. Kendisine dolu bir silah getirip teslim eden, denetimleri sağlamayan bireyler bu davanın gayesinde yer alıyor. 

Daha evvel suçlamalar reddedilmişti

Baldwn, açtığı davada silahlardan sorumlu olan Hannah Guttierez-Reed, ekipman sorumlusu Sarah Zachry, birinci direktör yardımcısı ve güvenlik koordinatör David Halls, mühimmat sağlayıcı Seth Kenney ve Kenney’in sete ekipman sağlayan firması PDQ Arm & Prop suçlandı. Bu isimlerin tamamı daha evvel yapılan suçlamaları reddetmişti. 

Meksikalı yetkililer, yaptıkları incelemede olayın bir kaza olduğu sonucuna varmıştı. Üretimcilere ihmalden ötürü 137 bin dolar ceza kesilmişti. Sinema grubu ise bu cezaya itiraz etme yoluna gitmişti. 

Baldwin aldığı dava kararı ile sinemanın senaryo süpervizörü olan Mamie Mitchell ile birebir davaya dahil olmuş oldu. Mitchell, olay yaşandığı esnada Hutchins’in çabucak ardında duruyordu. Mahkemenin nasıl bir karar vereceğini ise daima birlikte göreceğiz.

Yapımcılar, sinemanın çekimlerine Ocak 2023’te tekrar başlanacağını söylerken, Baldwin ise bu olay yüzünden kaybettiği işler, çektiği maddi ve manevi acılar için hak talep ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu